30 maja 2017

Lokalny konkurs prawa rzymskiego AD 2017 rozstrzygnięty!

W czwartek 25 maja 2017 roku w Sali Senatu w finale wydziałowego konkursu prawa rzymskiego do rywalizacji stanęło dziewięciu studentów, wyłonionych w eliminacjach: Krzysztof Dwiecki, Tomasz Siedlecki, Szymon Adamczyk, Karolina Jamrozik, Aleksandra Hyla, Maria Katańska, Mikołaj Majsner, Mikołaj Ciseł oraz Bartosz Staśkiewicz. 
W pierwszej rundzie uczestnicy odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące prawa rzymskiego i jego ewolucji. Kolejna tura polegała na ustnej odpowiedzi na wybrane zagadnienie, a także wypowiedź na temat lektury, wybranej przez Przewodniczącego jury w osobie prof. Wojciecha Dajczaka.
W ostatniej rundzie finałowa trójka zmierzyła się z wymagającym kazusem. 

Po naradzie Jury postanowiło ustaliło, że laureatem tegorocznego konkursu został pan Szymon Adamczyk. Kolejne miejsca zajęli ex aequo pani Maria Katańska oraz pan Krzysztof Dwiecki

Finałowa trójka otrzymała nagrody w postaci książek ufundowanych przez stowarzyszenie ELSA Poznań oraz promesy odbycia praktyk w renomowanych poznańskich kancelariach.
Ponadto w dniu 2 czerwca 2017 roku (piątek) nasi zwycięzcy będą reprezentować Wydział na ogólnopolskim finale, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Powodzenia!  

Przy okazji dziękujemy Kołu Naukowemu "Bona Fides" oraz stowarzyszeniu ELSA Poznań za wysiłek włożony w organizację konkursu.